Gdzie kupować samochody używane?

nord auto olsztyn

Dylematem osób poszukujących samochodu jest decyzja o skierowaniu się na rynek pierwotny lub wtórny. Z jednej strony, chyba każdy chciałby mieć nieużywany samochód. Jednakże, ceny aut na rynku wtórnym są o wiele niższe. Jakie rozwiązanie jest wiec tym najlepszym?

Dobrze zachowane samochody używane

nord auto olsztynWydaje się, że jak najbardziej można kupić samochody używane w dobrym stanie. Ich cena zawsze jest niższa od nowych aut. Nawet dwuletni samochód z niewielką liczbą przejechanych kilometrów jest zdecydowanie tańszy od auta z salonu. Jednakże, czasami samochody na rynku wtórnym posiadają wiele mankamentów, które są ukrywane przez sprzedawców. Ażeby nie trafić na auto nie warte swojej ceny, zakupu trzeba dokonać w odpowiednim miejscu.

Wydaje się, ze samochody używane najlepiej nabywać w miejscach, w których są one sprawdzane pod katem technicznym. Tak jest w salonach samochodowych Nord Auto Olsztyn oraz w skupach aut.

Samochody z ogłoszeń

Niewątpliwie, pewną alternatywa jest też kupno auta od osoby prywatnej. Z całą pewnością, kupując samochód w ten sposób można trafić na świetną okazję. W takim przypadku nie płaci się bowiem nikomu żadnych prowizji, przez co koszty kupna samochodu maleją. Niemniej jednak, istnieje również całkiem spore ryzyko, że samochód nie jest tak dobry, jak twierdzi sprzedawca. Na rynku wtórnym jest bowiem wiele samochodów, które posiadają szereg wad, o których właściciele mówią niezbyt chętnie.